روغن حیوانی کرمانشاهی (روغن کره)

سه شنبه, 02 خرداد 1402

روغن حیوانی کرمانشاهی (روغن کره)

روغن کره معروف به روغن حیوانی یا کرمانشاهی از گروه محصولات لبنی میعاد است که جایگزین مناسبی برای انواع روغن گیاهی و کره می باشد.

از جمله خواص بی شمار این روغن می توان به سلول سازی، کاهش غلظت خون، شادابی و سفیدی پوست و سم زدایی از بدن اشاره نمود. تغذیه ی سلولهای عضله ی قلب از اسیدهای چرب ضروری از جمله اسید لینولئیک و لینولنیک است که  در روغن حیوانی به وفور یافت می شود. این روغن همچنین فاقد اسیدهای چرب ترانس می باشد و با توجه به پروفایل اسیدهای چرب موجود در آن باعث افزایش کلسترول خوب "HDL" و کاهش کلسترول بد "LDL" خون که عامل اصلی گرفتگی عروق است، می شود. رنگ زرد روغن کرمانشاهی ناشی از وجود کارتونوئید موجود در شیر است که پیش ساز ویتامین A (موثر در تقویت چشم) می باشد و دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی است. به لحاظ وجود اسید بوتیریک موجود در روغن کرمانشاهی طعم و بوی آن بسیار خاص و مطلوب و مطابق با ذائقه ایرانی است.

روغن حیوانی از حرارت دادن خامه حاصل می شود و درجه خلوص آن از کره حیوانی بیشتر و تقریبا 100% است. اگر مقداری از آن را در دست بگیرید ذوب می شود و این بدان معنی است که نقطه ذوب آن مطابق با درجه حرارت بدن می باشد. بنابراین در دمای بدن و درون رگ های بدن پس از جذب رسوب نمی کند و این نیز یکی دیگر از مزایای این محصول به حساب می آید.

نظرات

برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فرآورده های لبنی میعاد می باشد.