مزیت تغذیه سالم

پنجشنبه, 24 آذر 1401

مزیت تغذیه سالم

مزیت های تغذیه سالم

فواید تغذیه سالم در بدن بسیار زیاد می‌باشد و اگر شما نسبت به این مزیت‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشید بدون شک رژیم غذایی خود را به درستی انتخاب می کنید. از جمله مهمترین و اصلی‌ترین فوایدی که غذای سالم دارد و سلامت بدن را فراهم می‌کند عبارت است از:

1. قلب سالم

یکی از مهمترین اعضای بدن قلب انسان است که باید به آن اهمیت بسیاری داد. زمانی که تغذیه سالم داشته باشید و درخوراکی‌های مصرف شده شما سدیم و چربی‌های کمتری وجود داشته باشد قلب عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت. چربی‌هایی که اشباع می‌شوند و ترانس دار هستند برای قلب مضرات بسیار زیادی دارند و خطرات و بیماری‌های قلبی را بسیار بیشتر می‌کنند. رژیم غذایی شما اگر سرشار از محصولات لبنی، حبوبات، سبزیجات، میوه‌ها و … باشد می‌تواند از قلب شما تا حد بسیار زیادی مراقبت کند.

2.استخوان و دندان های سالم

زمانی که رژیم غذایی شما سرشار از کلسیم باشد سلامت دندان‌ها و استخوان‌های شما تضمین می شود. به همین دلیل شما باید به مقدار کلسیم موجود در تغذیه خود توجه ویژه داشته باشید تا همیشه دندان ها و استخوان‌های سالم و قوی داشته باشید.غذاهایی که کلسیم زیاد دارند متنوع هستند که مهمترین آنها لبنیات می باشد و به همین دلیل شما باید لبنیات را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

3. مغز سالم

بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مغز انسان می‌تواند کل بدن را کنترل کند، بر همین اساس عملکرد مغز باید بسیار خوب باشد و تغذیه سالم باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود. زمانی که رژیم غذایی شما صحیح باشد و سلامت بدن را کنترل کند جریان خون را در مغز بهبود می‌بخشد و از سلول‌هایی که در مغز وجود دارد محافظت می‌کند. غذاهایی که شما روزانه میل می‌کنید باید به گونه‌ای باشد که انرژی مغز را به خوبی تامین کند و برای سلامت بدن و مغز شما فواید کافی داشته باشد. شما برای اینکه بهترین رژیم غذایی را داشته باشید می توانید به پزشک تغذیه مراجعه کنید تا سبک تغذیه ای شما را بهبود بخشد.

 4. کنترل وزن

یکی از مهمترین مسائلی که افراد به دنبال آن هستند و به آن اهمیت می‌دهند تناسب اندام و کنترل وزن می‌باشد. زمانی که شما تغذیه سالم داشته باشید بدون شک اگر دچار اضافه وزن هم باشید آن را کنترل خواهد کرد و در صورتی که تناسب اندام داشته باشید، تناسب اندام خود را حفظ خواهید کرد. همه ما به خوبی می‌دانیم که اضافه وزن مضرات و خطرات بسیاری برای بدن دارد که با رژیم غذایی مناسب می‌توانید اضافه وزن خود را کاهش دهید و به تناسب اندام برسید. دقت کتید که در رژیم غذایی شما همه خوراکی‌ها وجود داشته باشد و تنها خوراکی‌هایی که مضرات زیادی دارد و سلامت بدن را تهدید می‌کند باید حذف شود. برخی از خوراکی‌هایی که به صورت روزانه شما میل می‌کنید باید به اندازه و باکیفیت باشد.

5. انرژی

خوراکی‌هایی که ما به صورت روزانه میل می کنیم یا در بدن به انرژی تبدیل می‌ شود و یا اینکه به صورت چربی‌ ذخیره می شود. به همین دلیل باید در تغذیه خود دقت داشته باشید که خوراکی‌های سالم و مفیدی را میل کنید و از مصرف خوراکی‌هایی که چربی زیادی دارند پرهیز نمایید. زمانی که رژیم غذایی شما سالم و بدون نقص باشد شما دچار چربی خون نمی‌شوید و تمامی نوساناتی که در بدن شما وجود دارد به خوبی کنترل می‌شود.

6.عقب افتادن پیری و سالخوردگی

بدون شک همه ما روزی پیر و سالخورده می‌شویم که دیگر توانایی انجام دادن بسیاری از کارهای روزمره خود را نخواهیم داشت. اما باید دقت داشته باشید که اگر تغذیه مناسب باشد و در برنامه غذایی تمامی اصول و قوانین رژیم غذایی رعایت شود پیری و سالخوردگی به تعویق می‌افتد. یکی از مهمترین نشانه‌های پیری چین و چروک های روی صورت می‌باشد که در صورت مشاهده این چین چروک ها شما متوجه خواهید شد که سنتان بیشتر شده است. اگر در برنامه غذایی خود لبنیات، سبزیجات و میوه ها را قرار دهید صورت شما چین و چروک کمتری خواهد داشت. برای جوان‌تر ماندن خوردن ماهی را هرگز فراموش نکنید، چرا که اسیدهای چرب درون ماهی در جوان سازی پوست نقش بسیار مهمی دارد.

7. زندگی طولانی

همه انسان‌ها مایل هستند که زندگی طولانی داشته باشند و در کنار این زندگی طولانی از سلامت بدن هم بهره‌ مند باشند. بر همین اساس آنها باید رژیم غذایی و برنامه تغذیه خود را به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که همیشه تن سالم داشته باشند. خوردن خوراکی‌هایی که چربی و مواد مضر زیادی دارد انسان را زودتر پیر می‌کند و عمر را هم کوتاه تر می نماید.

زمانی که تمامی خوراکی‌های سالم و مفید را میل کنید، قلب سالم، استخوان بندی سالم، کبد سالم، پوست سالم و … خواهید داشت، به همین دلیل عمر زیادی هم خواهید داشت. یک رژیم غذایی سالم و مفید سلامت بدن شما را تامین می‌کند، به همین دلیل اگر می‌خواهید همیشه بدن سالم و روحیه ای خوب داشته باشید بهتر است از تغذیه سالم و بی نقص بهره مند شوید. برای اینکه بهترین تغذیه را داشته باشید، بهتر است از پزشک متخصص که در این زمینه تجربه بیشتری دارد کمک بگیرد تا شما را راهنمایی کند.

نظرات

برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فرآورده های لبنی میعاد می باشد.