پنیر لبنه

سه شنبه, 02 خرداد 1402

پنیر لبنه

پنیر لبنه

پنیر لبنه یکی از هزاران پنیر موجود در جهان است. این پنیر تهیه شده از ماست چکیده و تغلیظ شده است. اما در طول زمان به دلیل نوع بافت آن که بافتی سفت بود و انجام برخی از فرآوری ها روی این محصول در گروه  پنیرها قرار گرفت. این نوع پنیر چربی و نمک کمتری در مقایسه با پنیر های خامه ای دارد.

 

طرز تهیه پنیر لبنه

همان طور که گفته شدپنیر لبنه منشا آن ماست چکیده است بنابراین ابتدا آب ماست چکیده را به وسیله روش های مختلفی از جمله استفاده از فشار به طور کامل خارج کرده ویا بااضافه کردن مواد خشک نظیر پروتئین شیرا آن را غلیظ میکنند.و در مرحله بعد به آن مایه پنیر و باکتری های مورد استفاده در پنیر سازی اضافه میشود تا طعم و بافتی شبیه پنیر به خود بگیرد.

 

ارزش غذایی پنیر لبنه

پنیر لبنه چون بر پایه ماست تهیه میشود میزان نمک آن کمتر از سایر پنیر ها  و می توان گفت میزان نمک آن در حدود یک درصد  یا بیشتر باشد این در حالی است که پنیری همانند لیقوان میزان درصد پنیر آن چیزی حدود 5 درصد است. برخی خواص این پنیر به ماست و برخی دیگر به پنیر شباهت دارد.

از لحاظ چربی نیز میزان چربی آن نسبت به سایر پنیر ها کمتر حدود 10 تا 12 درصد است.شاید برای شما سوال پیش آید که پس بافت خامه ای این پنیر به دلیل چربی بالای آن نیست؟

باید در پاسخ به این سوال گفت خیر!

بافت نرم و خامه ای این نوع پنیر در واقع به علت ماستی است که در آن است نه چربی

بنابرابن  پنیر لبنه  برای کسانی که مشکل چربی بالا،فشارخون و چاقی دارند بسار پیشنهاد خوبی است چرا که میزان چربی و نمک پایین آن گزینه ای مناسب برای این افراد است.

در هر وعده از این پنیر پروتئین،کلسیم و همچنین ویتامین وجود دارد.

کالری:80

پروتئین :5 گرم

چربی: 6 گرم

نظرات

برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید

© کلیه حقوق این سایت متعلق بهشرکت فرآورده های لبنی نیکوطعم اسپادان می باشد.
website designed by Nonegar PArdazesh , developed by Nonegar